Marek Romański, Mirko Borkowicz, Akcje ATN - Kryminały Wydawnictwa CM

Tom 33. Marek Romański, Mirko Borkowicz, Akcje ATN

  • Akcje ATN

    Akcje ATN

Kontynuacja powieści erotyczno-kryminalnej pt. Szajka Biedronki. 
Gdynia, Warszawa, lata międzywojenne. Zaginione akcje Amerykańskiego Trustu Naftowego przechodzą z rąk do rąk, poszukiwane zarówno przez właścicieli oraz detektywa Zachariasza Żabę, jak i przez członków szajki „Pijanej Biedronki”. Tymczasem Marta Hubrynówna, córka zrujnowanego bankiera, przebywa uwięziona w jednej z gdyńskich spelunek. Kto wybawi ją z beznadziejnej sytuacji? Jak zakończą się losy zaginionych akcji mających ogromne znaczenie dla upadłego banku, a tym samym dla setek ludzi, którzy złożyli w nim majątki swojego życia? Kim wreszcie okaże się tajemnicza postać w czarnym płaszczu, pojawiająca się w kluczowych i beznadziejnych momentach życia poszczególnych bohaterów? Prawda kryje się w mroku, a nadzieja – umiera ostatnia.

Najgrubszy kryminał II RP!

Fragment książki:
Uporczywy zawrót głowy i huk w pokrwawionych skroniach, połączone z przykrym dzwonieniem w uszach, dokuczały mu srodze. To, że mimo upadku z wysokości kilkunastu metrów żył, zawdzięczał temu tylko, że spadł na dno pokryte grubą warstwą śniegu, a po drodze zawadzał ciałem, odzianym w grube futro, o sterczące ze ścian kamienie, hamując siłę spadania, tak, że raczej zsuwał się w dół niż zlatywał. Sycząc z bólu i gniewu, podźwignął się na rękach i po kilkunastu kolejnych, a przeklęcie bolesnych wysiłkach, czepiając się dłońmi ściany, chwiejąc na nogach – wstał wreszcie, choć ziemia kołysała się pod nim, a ciemność podziemia wirowała w głowie w obłąkanym tempie.
– Zdaje mi się – jęknął – że dobrze oberwałem... Psiakrew... Cieknie mi coś ze łba!...

Patronat medialny: Klub MOrd

Recenzje:

http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2016/12/akcje-atn.html

Recenzje książki są bardzo pozytywne, spodziewamy się wysokiego miejsca w rankingu tomów KPW.

Ciekawostki:

Pierwszym tomem tej książki jest Szajka Biedronki.

Jest to najgrubszy kryminał napisany w II RP. Łącznie oba tomy mają 870 tys. znaków, co przekłada się w naszej serii na 700 stron. To więcej niż wiele współcześnie pisanych powieści obyczajowo-kryminalnych.

O autorach:

http://kryminal.wydawnictwocm.pl/?mirko-borkowicz

http://kryminal.wydawnictwocm.pl/?marek-romanski

Script logo