Adam Nasielski, Puama E (Wielkie Gry Bernarda Żbika) - Kryminały Wydawnictwa CM

Tom 30. Adam Nasielski, Puama E (Wielkie Gry Bernarda Żbika)

  • Puama E

    Puama E

  • Okładka skróconego wydania w CTP pod tytułem Tajemniczy X

    Okładka skróconego wydania w CTP pod tytułem Tajemniczy X

Lata 30. XX wieku. Inspektor Bernard Żbik wypoczywa na urlopie w Zakopanem. Jego spokój zakłóca przypadkowo usłyszany komunikat radiowy o kradzieży groźnej trucizny, zwanej „Puama E”, której jedna kropla potrafi doprowadzić człowieka do obłędu. Lokalne władze zwracają się do genialnego inspektora z prośbą o pomoc w tej trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Żbik przerywa zasłużony urlop, by wykryć złodzieja „Puamy E” i być może zapobiec masowej katastrofie. Nieznany teren, brak punktu odniesienia, nietypowa sytuacja oraz poczucie ciągłego zagrożenia. Czy i tym razem genialny detektyw wyjdzie zwycięsko z nowej „Wielkiej Gry”?

Patronat medialny: Klub MOrd

Wielki unikat na rynku antykwarycznym - jeden z trzech najtrudniej dostępnych "Żbików".

Fragment książki:


„Halo! Halo! Polskie Radio Warszawa i wszystkie, rozgłośnie polskie. Powtarzamy komunikat nadzwyczajny. Uwaga! Dziś rano stwierdzono w laboratorium doktora Wermińskiego, że zaginęła butla z trucizną 
o straszliwej mocy. Ostrzega się wszystkich przed działaniem tego bezbarwnego i bezzapachowego płynu, którego już jedna kropla wystarczy dla uśmiercenia ośmiu ludzi, a zaginiona butla do wytrucia milionowego miasta. Butla ta była bez napisu, żelazna, z nalepką opatrzoną trzema trupimi czaszkami. Komenda Główna Policji Państwowej w Warszawie przeznacza nagrodę pięć tysięcy złotych i bezkarność za jej dostarczenie. Powtarzamy komunikat nadzwyczajny w języku francuskim. Halo! Halo! Radio Polonais Varsovie...”.
Bernard Żbik wstał i przesunął kontakt. Głos urwał się.
– Dlaczego pan to robi, inspektorze?
– Mam dość kryminału i Komendy Głównej. Jestem na urlopie! 

 

Recenzje:

http://www.zapomnianabiblioteka.pl/2016/08/puama-e.html

https://naszksiazkowir.blogspot.com/2016/07/adam-nasielski-puama-e.html

O autorze:

http://kryminal.wydawnictwocm.pl/?adam-nasielski

Ciekawostki:

  • Wydana także jako Tajemniczy X w CTP w 1938 r.
Script logo